لوگوی ارتباط افزار افق
بستن
AC

Padvish Anticrypto

باج افزارها را در دام خود بیندازید

ضد باج‌گیر سازمانی Padvish Anticrypto محصولی است که مخصوصا برای شناسایی و مقابله با باج افزارها طراحی و تولید شده است. این محصول با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های بسیار کاربردی توانایی مقابله با جدیدترین باج‌افزارها را دارد.

ضد باج‌گیر سازمانی پادویش

باج افزارها تبدیل به نگرانی جدی دنیای سایبری شده‌اند به گونه‌ای که به هیچ وجه نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. از آنجایی که انگیزه‌های مالی در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف گروه‌های هکری شده است، تمایل به تولید و توسعه باج افزار بیشتری در بین آنها دیده می‌شود. باج افزارها با رمزگذاری بروی اطلاعات حساس، آنها را گروگان نگه می‌دارند تا بتوانند از قربانیان خود اخاذی کنند. اطلاعات حیاتی‌ترین بخش سازنده هر سازمانی است و محافظت از آنها بایدهای امنیت سایبری است، لذا جلوگیری از وقوع چنین حملاتی بسیار با اهمیت جلوه می‌کند.

Padvish Anticypto

محصول ضد باج‌گیر سازمانی پادویش راهکاری پیشرفته و قابل اطمینان در برابر حملات باج افزاری است. این محصول از فناوری‌های نوینی استفاده می‌کند که توانایی شناسایی باج افزار در مراحل اولیه و پیش از رمزگذاری بروی فایل‌ها را دارد. همچنین مجهز به ابزارهایی نیز می‌باشد که در صورت هرگونه تخریب داده توسط این بدافزارها امکان بازیابی و بازگردانی فایل‌ها به وضعیت پیش از رمزگذاری وجود دارد. لازم به ذکر است که محصولات سازمانی پادویش یعنی Ultimate، Corporate محصول Padvish Anticrypto  را با خود به همراه دارند و به شکل یک پکیج مدیریت شده و از سیستم محافظت می‌کنند.

لایه‌های محافظتی Padvish Anticrypto

ضد باج‌گیر پادویش مجهز به 4 لایه محافظتی می‌باشد که دارای مکانیزم‌های تودرتو بوده و بر اساس الگوهای رفتاری قادر به تشخیص باج افزارها می‌باشد. برخلاف موتورهای تشخیص آنتی ویروس که معمولا بر اساس امضاء الکترونیکی فایل‌ها قادر به تشخیص بدافزارها و فایل‌های مخرب می‌باشد.

padvish anticrypto protection layer

لایه محافظت اطلاعات (Tamper Protection): این لایه به عنوان اولین لایه محافظتی Padvish Anticrypto وظیفه زیر نظر گرفتن رفتار نرم افزارها و کدهای اجرا شده در سطح سیستم عامل را دارد و به محض اینکه هرگونه نشانه‌ای از تلاش برای رمزگذاری فایل‌ها تشخیص داده شود، وارد عمل شده و از آن جلوگیری خواهد کرد. این لایه نیازی به آپدیت روزانه ندارد و به دلیل بهره‌مندی از تکنولوژی رفتارشناسی توانایی جلوگیری از جدیدترین باج‌افزارها را دارد. در همان اولین سال فعالیت خود ضد باج‌گیر پادویش موفق به تشخیص و جلوگیری از باج افزار خطرناک WannaCry شده‌بود، که در آن زمان توجهات زیادی را به خود جلب کرده بود.

لایه داده بان (DataCop): این لایه وظیفه پشتیبان گیری از داده‌های شما و محافظت از آن‌ها را دارد. این لایه با استفاده از ابزار VSS در ظرف چند ثانیه از کل اطلاعات موجود در درایو شما بکاپ تهیه می‌کند. این لایه به صورت پیش فرض 5% از حجم هر درایو را برای فایل‌های بکاپ اختصاص می‌دهد و نیازی به انجام عملیاتی از سمت کاربر و پیکربندی خاصی نیست. باج افزارها مدرن‌تر قبل از رمزگذاری فایل‌ها اقدام به حذف چنین بکاپ‌هایی می‌کنند که Padvish Anticrypto توانایی جلوگیری از این عملیات را نیز دارد.

لایه محافظ MBR: باج افزارهایی وجود دارند که با رمز کردن MBR که وظیفه بوت کردن سیستم عامل را دارند، کل سیستم را گروگان می‌گیرند. با رمز شدن Master Boot Record مادربود توانایی شناسایی سیستم عامل نصب شده بروی هارد دیسک را نخواهد داشت و بدین ترتیب دسترسی کاربر به سیستم با مشکل مواجه خواهد شد. این لایه توانایی جلوگیری از روت‌کیت‌های آلوده کنند MBR را نیز دارد.

لایه طعمه گذار  (Bait Mechanism): وظیفه این لایه قرار دادن فایل‌های طعمه در جای جای هارد دیسک کاربران می‌باشد. این لایه رابطه تنگاتنگی با لایه اول یعنی Tamper Protection دارد، باج افزارهایی که قصد رمز کردن فایل‌های طعمه را داشته باشند توسط لایه محافظت فایل شناسایی و متوقف خواهند شد.

سایر ویژگی‌های ضد باج‌گیر سازمانی پادویش

4045 4583

مدیریت مرکزی

امکان مدیریت تمامی نقاط پایانی محافظت شده توسط ضد باج‌گیر سازمانی پادویش از طریق Padvish Management Console وجود دارد.

8 4592

پشتیبان گیری از اطلاعات

پادویش به صورت روزانه از فایل‌های شما نسخه پشتیبان تهیه کرده و از آن‌ها محفاظت می‌کند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

4045 4571

لایه‌های تودرتو و پیچیده

ضد باج‌گیر پادویش دارای چهار لایه می‌باشد که وظیفه آن‌ها محافظت از اطلاعات حساس سازمان در برابر باج افزارها است.

4045 4580

تکنولوژی شناسایی بر اساس رفتار

این تکنولوژی محافظت بدون نیاز به به‌روزرسانی‌های مداوم و روزانه را از بین می‌برد و به محافظت در برابر جدیدترین باج افزارها را به ارمغان می‌آورد.