لوگوی ارتباط افزار افق
بستن

مشاوره، طراحی و نظارت

شرکت ارتباط افزار افق با بهره گیری از کارشناسان مجرب آماده ارائه خدمات گوناگون در حوزه مشاوره، طراحی و نظارت می باشد. فعالیت های اصلی دپارتمان مشاوره، طراحی و نظارت این شرکت عبارتند از:

  • مشاوره سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات ISMS.
  • طراحی، مشاوره و نظارت بر طرح های جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات.
  • طراحی، مشاوره و نظارت بر سیستم های نظارت تصویری و حفاظت الکترونیک.
  • مشاوره در حوزه ارتقا و بروزرسانی تجهیزات و سرویس های موجود.
مشاوره، طراحی و نظارت

مشاوره سیستم های مدیریت اطلاعات ISMS:

برای پیشگیری از تهدیدهای امنیتی، متدها و استانداردهای مختلفی تا به حال ارائه شده است.تاریخچه ورود این استانداردها با BS 7799 شروع شده است که در دوره خود کاملترین و معروفترین استاندارد در این زمینه بوده است.این استاندارد در سال ۱۹۸۷ توسط موسسه (Commercial Computer Security Center (CCSC بخش UK Department of trade and industry تدوین گردیده. سپس با توجه به گذشت زمان و تجارب مختلف از سنجش میزان امنیت اطلاعات توسط (CCSC) و مرکز محاسبات بین المللی (NCC) و یک کنسرسیوم از کاربران، یک نسخه استاندارد امنیت با عنوان مستندات راهبری (PD003) در انگلستان منتشر شد و نسخه بازنگری شده این استاندارد در سال ۱۹۹۵ با عنوان استاندارد (ISO) ثبت گردید. و از ۱۹۹۵ تاکنون نسخه ها مختلف این استاندارد توسط ISO و IEC منتشر گردید. نسخه (ISO/IEC27001) سال ۲۰۰۵ آخرین نسخه ای است که جنبه صدور گواهینامه را دارد. سیستم مدیریت امنیت اطلاعات به مدیران این امکان را می دهد تا بتوانند مخاطرات امنیتی سیستم های خود را با به حداقل برسانند و ریسک های امنیتی و تجاری را کنترل کنند. و امکان کاهش مخاطرات امنیت اطلاعات در تمامی سطوح کسب و کار و کاهش هزینه های پیشگیری و عدم انطباق های امنیتی را می دهد. که این موجب افزایش بهره وری در سازمان خواهد شد.استاندارد (ISO27001:2013) سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را این گونه تعریف می نماید: قسمتی از یک سیستم مدیریت کلان، بنا نهاده شده بر دیدگاه مخاطرات کسب و کار، به منظور ایجاد و پیاده سازی، اجرا، پایش، بازنگری، نگهداری و بهبود امنیت اطلاعات.

مشاوره سیستم های مدیریت اطلاعات ISMS

مشاوره، طراحی و نظارت بر طرح های جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات:

گسترش فناوری اطلاعات و ورود آن به محیط‌های کاری، جهان شاهد ارتباط تنگاتنگ کاربرد فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و بهبود عملکردها و نیز دستیابی بهتر و سریع‌تر به اهداف سازمانی بوده‌ است. استفاده پراکنده و جزیره ای از فناوری اطلاعات در سازمان ها نه تنها موجب پیشبرد امور سازمان نمی گردد بلکه موجبات سردرگمی و اختلال در امور سازمان را فراهم می آورد. طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات نقشه جامع و کاملی است که فرایند مسیر و نحوء گسترش فناوری اطلاعات را در سازمان مشخص می کند. به عبارت دیگر این طرح با دیدی راهبردی به شناخت درست نیازمندی های سازمان و بررسی راه حل های مختلف پرداخته و بهترین مسیر برای توسعه نظام مند فناوری اطلاعات در سازمان که منطبق با راهبردهای کلان سازمان است، ارائه می کند. فقدان چنین طرحی نه تنها امکان استفاده موثر و مفید فناوری را در عرصه فعالیت های سازمان سلب می کند، بلکه باعث می گردد ابزار فناوری به عنوان یک عامل بازدارنده و در عین حال بسیار پرهزینه مطرح باشد. با تهیه چنین طرحی در یک سازمان به خوبی می توان درک کرد که سازمان در حال حاضر در چه نقطه ای ایستاده و برای رسیدن به اهدافش در حوزه فناوری اطلاعات باید چه اقداماتی را انجام دهد. طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ارتباط افزار افق با هدف تهیه یک چارچوب جامع فناوری اطلاعات در سازمان اجرا می گردد که دامنه پروژه تمامی لایه های کاری و اطلاعاتی سازمان را پوشش می دهد.

طراحی، مشاوره و نظارت بر طرح های جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات

طراحی، مشاوره و نظارت بر سیستم های نظارت تصویری و حفاظت الکترونیک:

امروزه با توجه به تنوع محصولات در بازار و مشابه بودن اطلاعات فنی در بسیاری از برندها و عدم آگاهی خریداران از ویژگی های مهم و تاثیر گذار هر محصول و کمبود آشنایی خریداران با نیاز واقعی خود متناسب با شرایط محیطی باعث شده تا خریداران بیشتر تابع نظرات فنی فروشندگان باشند و فروشندگان هم در پیشنهادات خود گوشه چشمی به موجودی انبارهای خود داشته باشند، از این رو بر آن شدیم تا با راه اندازی واحد مشاوره و طراحی سیستم های حفاظتی، امنیتی و ایمنی به صورت حرفه ای و کاملا بی طرفانه اقدام به ارئه مشاوره، طراحی و تهیه لیست تجهیزات، متناسب با نیاز کارفرما نماییم.