لوگوی ارتباط افزار افق
بستن

حفاظت الکترونیک و هوشمند سازی

شرکت ارتباط افزار افق با بهره گیری از کارشناسان مجرب آماده ارائه خدمات گوناگون در حوزه حفاظت الکترونیک و هوشمند سازی می باشد. فعالیت های اصلی دپارتمان حفاظت الکترونیک و هوشمند سازی این شرکت عبارتند از:

  • اجرا و تامین تجهیزات سیستم های نظارت تصویری بر پایه شبکه.
  • ارائه نرم افزارهای جامع مانیتورینگ نظارت تصویری.
  • پیاده سازی و اجرای پروژه های اسکن اسناد و آرشیو الکترونیکی و ثبت داده.
  • ارائه راه کارهای پشتیبان گیری و بازنشانی اطلاعات.
حفاظت الکترونیک و هوشمند سازی

اجرا و تامین تجهیزات سیستم های نظارت تصویری برپایه شبکه:

حفاظت الکترونیک به معنی استفاده از تجهیزات و سیستم های الکترونیک در ایجاد امنیت و ایمنی بخش های مختلف مانند: ساختمان های مسکونی و ادارات دولتی و خصوصی و در سطح های وسیع تر مانند پتروشمی ها و شرکت های نفتی و حتی ایجاد امنیت و ایمنی در سطح شهرها می باشد. حفاظت الکترنیک شامل زیر مجموعه های متعددی است که در ذیل به شرح بعضی از آن ها پرداخته شده است. این سیستم در بروز ترین حالت خود مجهز به دوربین های تحت شبکه و بخش های ذخیره ساز و نرم افزار مدیریت تصاویر می باشد. همانطور که گفته شده از دوربین های تحت شبکه در این سیستم استفاده می گردد که علت اصلی این موضوع کیفیت بالای تصاویر این دوربین ها و میزان هوشمندی های بالای (در سطح دوربین) این دوربین ها می باشد که در زمینه کنترل تردد بسیار پرکاربرد هستند. سیستم های نظارت تصویری امروز در اکثر مجموعه های بزرگ صنعتی، فروشگاه ها و حتی در سطح شهرها وجود دارند و یکی از اجزاء مهم در حفاظت الکترونیک می باشد.

ارائه نرم افزار های جامع مانیتورینگ نظارت تصویری:

نرم افزار مدیریت تصویر (VMS یا Video Management Software) کاربر را قادر می سازد تا تصاویر زنده از چند دوربین مدار بسته (چه دوربین های IP چه دوربین های آنالوگ با یک Encoder) هشدارهای مانیتورینگ و دوربین های کنترل کننده را ضبط و مشاهده نماید و یا تصاویر ضبط شده را از یک آرشیو باز یابی کند. از آن جا که سامانه های VMS مبتنی بر IP هستند انعطاف پذیر تر از سامانه های مبتنی بر DVR هستند و کارکنان یک ارگان می توانند نرم افزار را از هر مکانی با دسترسی به اینترنت بر روی شبکه کنترل نمایند. تیم های نظارتی و امنیتی می توانند از این گونه از نرم افزار ها برای مانیتورینگ به صورت زنده، و همچنین برای اهداف تحقیقی نیروی پلیس و اهداف جنایی با به کارگیری تصاویر آرشیو شده استفاده نمایند.
یک نرم افزار مدیریت تصویر (VMS یا Video Management Software) قابلیت پشتیبانی از ویژگی های بسیاری را دارد که مهم ترین این ویژگی های عبارتند از: دید همزمان، ضبط صدا و تصویر، عملکرد های مدیریت رویداد شامل تصاویر هوشمند (Intelligent Video)، مدیریت دوربین ها، گزینه های جست و جو و Playback، کنترل دسترسی کاربر و  Public View Monitoring (PVM). عملکرد کلیدی سامانه مدیریت تصویر ارائه تصویر زنده و ضبط شده به طوری است که به نحوی کاربر پسند و کارآمد قابل مشاهده باشد. اکثر نرم افزار های مدیریت تصویر مشاهده تصاویر در حالت های مختلف مانند Split View (مشاهده تصاویر چند دوربین به طور همزمان) Full Screen یاCamera Sequence (حالتی که تصاویر دوربین های مختلف به صورت خودکار یکی پس از دیگری نمایش داده می شوند) را برای چندین کاربر فراهم می آورند. بسیاری از نرم افزار های مدیریت تصاویر نیز ویژگی ارائه نمایش تصاویر چند دوربین به صورت PlayBack را ارائه می کنند که کاربر را قادر می سازد تا تصاویر در حال ضبط از دوربین های مختلف را به صورت همزمان مشاهده نماید. این موضوع باعث می شود تا کاربر به تصویری جامع از یک رخداد دست یابد. این ویژگی در تحقیقات پلیسی نیز مفید واقع می شود. دیگر ویژگی ها ممکن است شامل مشاهده تصاویر به صورت Multi-Monitor و Mapping، یعنی آیکون های دوربین که نشان دهنده دوربین های موجود بر روی نقشه یک ساختمان یا منطقه است بشود.

ارائه نرم افزار های جامع مانیتورینگ نظارت تصویری

milestoneشرکت Milestone دانمارک که یکی از بزرگترین تولید کنندگان نرم افزارهای مدیریت سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته است، نرم افزارهای متعددی در این راستا ارائه کرده که برای انواع نیازها کاربرد دارند. این نرم افزارها کاربری بسیار ساده و راحتی داشته و هر شخصی با حداقل دانش علمی، توانایی استفاده از آن را دارد. نرم افزارهای Milestone در حال حاضر بیش از ۹۰۰ مدل دوربین از ۸۰ تولید کننده معتبر در دنیا را پشتیبانی می نماید. این شرکت در رده های بالای تولید کنندگان نرم افزارهای مدیریت ونظارت تصویری قرار گرفته اند و البته قیمت مناسب تولیدات این شرکت نیز مزید بر علت بوده است. یکی از مزایای قابل توجه این نرم افزار معماری باز آن است که باعث انعطاف پذیری آن با نرم افزارهای جانبی استاندارد موجود در بازار جهت استفاده بهینه از قابلیت هوشمندی سیستم های تحت شبکه شده است. این نرم افزار برای یکپارچه سازی محیط تحت نظارت و مدیریت تصویر دوربین های تحت شبکه طراحی و تولید شده اند. در یک مجموعه گسترده، نصب دوربین های قدرتمند فقط نیمی از چالش های امنیتی را پوشش می دهد. نیمه دیگر، مانیتورینگ، مشاهده تصاویر به صورت بهینه و ضبط آنها است. نرم افزار مدیریت تصویر مایلستون یک نمونه از نرم افزارهای پیشرو در این زمینه است که ارتباط افزار افق برای یکپارچه سازی مجموعه تحت نظارت از آنها استفاده می کند. به کمک این نرم افزار یک مجموعه بزرگ از دوربین های مدار بسته تحت شبکه را می توان مدیریت نمود و آنها را با دیگر ابزارهای امنیتی نظیر کنترل و تشخیص پلاک و گیت های عبور و مرور یکپارچه ساخت.

پیاده سازی و اجرای پروژه های اسکن اسناد و آرشیو الکترونیکی و ثبت داده

پیاده سازی و اجرای پروژه های اسکن اسناد و آرشیو الکترونیکی و ثبت داده:

EDMS یک سیستم نرم افزاری برای سازماندهی و ذخیره سازی انواع مختلف از اسناد کامپیوتری است که یا از اول به صورت الکترونیکی (فایل کامپیوتری) بوده اند یا بعدا از طریق روش های مختلف مانند اسکن از حالت فیزیکی (مثلا کاغذ) به صورت الکترونیکی در آمده اند. این نوع سیستم در واقع یک نوع خاص تری از سیستم مدیریت اسناد قدیمی است که قبلا به صورت فیزیکی انجام می پذیرفت که به کاربران و مدیران برای سازماندهی و مرتب کردن کاغذ و یا اسناد دیجیتال کمک می کند. EDMS را می توان گفت، به طور خاص یک سیستم نرم افزاری است که اسناد دیجیتال، به جای اسناد کاغذی درون یک سازمان ایفای نقش می کنند، هر چند در برخی از موارد، این سیستم نیز ممکن است فقط نسخه های اسکن شده ای از اسناد کاغذی را اداره کند. به منظور ارائه طبقه بندی خوب برای اسناد دیجیتال، بسیاری از سیستم های مدیریت اسناد الکترونیکی در یک فرایند دقیق برای ذخیره سازی اسناد، از جمله عناصر خاص به نام ابرداده تکیه می کنند.ابرداده در اصل یک سند دسترسی آسان به اطلاعات کلیدی تعریف می شود، برای کسانی که در جستجوی یک فایل در بایگانی هستند، ابرداده با کلمات کلیدی و یا دیگر استراتژی های انجمنی به آنها کمک خواهد کرد. یک سیستم مدیریت اسناد الکترونیکی خوب و کارآمد برای یک کسب و کار یا سازمان بسیار با ارزش است.

ارائه راه کارهای پشتیبان گیری و بازنشانی اطلاعات

ارائه راه کارهای پشتیبان گیری و بازنشانی اطلاعات:

پر اهمیت ترین بخش هر سازمانی، پرسنل، اطلاعات ‌و سیستم ‌های آن سازمان می‌باشد. همواره حفاظت از اطلاعات و سیستم‌ها به دلیل رشد روز افزون آنها در سازمان و پیچیدگی خاص خود سخت و طاقت فرسا است.قابل ذکر است یکی هزاران مشکل اساسی و ریسک‌های بزرگی که سازمانها با آن مواجه هستند خطرات ناشی از انهدام داده ها می‌باشد. برای این منظور هر سازمان نیاز به روشها و استانداردهایی دارد تا بتواند در زمان از بین رفتن اطلاعات در حداقل زمان ممکن آن را بازیابی کرده و سازمان را در مسیر عادی خود قرار دهد.در راستای تهیه Backup از اطلاعات سرور و شبکه برخی تکنولوژی‌ها در این زمینه می‌توانند در حداقل زمان اطلاعات از بین رفته را بازیابی کنند و لیکن هزینه ناشی از پیاده‌سازی و نگهداری آنها مقرون به صرفه نمی باشد. ارزش بکاپ هنگام بروز مشکل سخت افزاری مانند سوختن و یا Fail شدن هارد دیسک سرور برای بازیابی اطلاعات از دست رفته و حذف سهوی یا عمدی اطلاعات توسط کاربران شبکه مشخص می شود. بک آپ گیری یکی از روش های نگه داری سرور در بهترین و پایدارترین حالت است و داده های شما را در برابر بروز خرابی و مشکلاتی از این قبیل ایمن می کند. مزایا و امکانات بک آپ سرور: پشتیبان‌گیری سریع از اطلاعات سیستم، سرعت بالا در پشتیبان‌گیری و بازیابی، امکان پشتیبان‌گیری مستقل از ایمیل‌ها، فایل‌ها، فولدرها و پارتیشن‌ها و غیره. معرفی انواع تجهیزات پشتیبان گیری: استفاده از دیسک‌ های نوری جهت تهیه Backup از سرور، استفاده از Tape Drive جهت Backup، استفاده از Disk Staging Backup جهت تهیه پشتیبان از اطلاعات سرور، استفاده از SAN/NAS Storage در راهکارهای تهیه Backup و یا استفاده از روش های ترکیبی. شرکت ارتباط افزار افق با توجه به نوع ساختار شبکه و زیرساخت آن بهترین راه کارهای پشتیبان گیری را ارائه میدهد.