لوگوی ارتباط افزار افق
بستن

آنتی ویروس سازمانی پادویش

محصولات سازمانی پادویش

هر مجموعه کاری یا سازمانی با هر وسعتی به منظور در امان ماندن اطلاعات کلیدی و مهم خود از خطر تهدیدات سایبری و صدمات احتمالی، نیازمند پیاده سازی یک سیستم امنیت شبکه می‌باشد. آنتی ویروس های سازمانی از مهمترین نرم افزارهایی هستند که از ورود و دسترسی بدافزارها و بطور کلی از حملات سایبری به سیستم ها و پایگاه داده جلوگیری می‌کنند.

آنتی ویروس سازمانی برخلاف نوع خانگی دارای امکانات بیشتری بوده و می‌تواند به شکل یکپارچه و با کمک یک سرور، مدیریت شبکه را برعهده بگیرد. در واقع تفاوت نسخه خانگی با نوع سازمانی این است که آنتی ویروس خانگی بر روی هر سیستم نصب شده و کلیه عملیات و تنظیمات بطور مستقل انجام می‌گیرد؛ اما در مدل سازمانی، کنسول اصلی روی یک سرور قرار گرفته و کلیه سیستم های متصل به این سرور مدیریت می‌شوند.

برای مقابله با هزاران بدافزار جدیدی که هر روزه تولید می‌شوند، وجود تنها یک لایه محافظتی کافی نیست. این امر بخصوص برای سازمان‌ها و شرکت ها بسیار مهم است؛ چراکه به حفظ امنیت و مدیریت کامل و جامع تمام اطلاعات شبکه نیاز دارند. آنتی ویروس سازمانی پادویش از جمله نرم افزارهایی است که می‌تواند امنیت شبکه موردنظر کاربران یک سازمان را با بکارگیری لایه های متنوع و مکمل امنیتی بطور تمام و کمال تامین نماید. این آنتی ویروس به قابلیت های کارآمد در نسخه های مختلف مجهز شده که مهمترین آن وجود آنتی ویروس و ضد باجگیر در کنار هم است.

شرکت ارتباط افزار افق به عنوان نماینده رسمی فروش محصولات سازمانی پادویش، آماده ارائه محصولات زیر به سازمان ها و شرکت ها می‌باشد، که در ادامه متن همین صفحه به معرفی و بررسی کامل امکانات موجود هریک از آنها می‌پردازیم.

 • آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Ultimate
 • آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Corporate
 • ضد باج‌ گیر سازمانی پادویش Anticrypto
 • محافظ درگاه ایمیل پادویش Mail Gateway
 • آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه AM
 • آنتی ویروس پادویش نسخه SD
نسخه سازمانی آنتی ویروس پادویش
آیکون نسخه ultimate سازمانی پادویش

آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Ultimate

این نسخه از آنتی ویروس سازمانی پادویش، بطور اختصاصی برای شرکت های بزرگ و شخصیت های حقوقی طراحی شده و راهکاری نوین در راستای حفاظت از سازمان هایی با شبکه فناوری اطلاعات چند منظوره به شمار می‌رود. آنتی ویروس Ultimate پادویش به فناوری Machine Learning یا یادگیری ماشین جهت مقابله با بدافزارهای پیشرفته و پیچیده تجهیز شده است. این تکنولوژی که زیر مجموعه‌ای از هوش مصنوعی و علوم محاسباتی است، شرایطی فراهم می‌کند که ماشین (کامپیوتر) بتواند بدون دخالت انسان با استفاده از تجزیه، تحلیل و تفسیر الگوها، به پردازش داده ها بپردازد.

این آنتی ویروس مانع از حملات سایبری تحت شبکه شده و همچنین از نشت اطلاعات به وسیله تجهیزات جانبی همانند USB و CD جلوگیری می‌کند. داده ها و اطلاعات محرمانه سازمان با وجود ضد باج‌ گیر پادویش که از تکنیک های رفتارشناسی بهره می‌گیرد، از خطر رمزگذاری در امان مانده و در دام باج گیران نخواهد افتاد.

در یک سازمان همواره احتمال از دست رفتن اطلاعات وجود دارد و این امر ممکن است نقطه پایانی بر فعالیت کاری و سرمایه شما باشد؛ برهمین اساس ضد باج گیر پادویش توسط یکی از قابلیت های خود که داده بان یا DataCop نام دارد، از تمام داده ها Backup یا فایل پشتیبان تهیه کرده و این احتمال را از بین می‌برد.

نسخه Ultimate با کنسول مدیریتی که دارد، وضعیت امنیتی کلاینت های یک شبکه را تحت نظارت و کنترل قرار می‌دهد و همچنین بصورت فعال و در لحظه می‌تواند گزارشات متنوعی از عملکرد، مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم ها را در اختیار مسئولین شبکه قرار دهد.

آنتی‌ویروس سازمانی پادویش نسخه Ultimate

10 ویژگی برجسته آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Ultimate

 • آنتی ویروس پادویش توسط موتور تشخیص بدافزار (Malware Detection Engine) خود می‌تواند، به روش های مختلف بدافزار ها را اسکن کند و همچنین دارای قابلیت های پکر شبیه سازی اجرا، رمزگشایی، رصد حافظه، اسکن رجیستری، اسکن روتکیت و … است. این نسخه از آنتی ویروس سازمانی پادویش توسط پایگاه امضای اختصاصی (Signature Base) و چند میلیونی خود می‌تواند گروه های بد افزاری همانند باج‌افزارها، تروجان ها، کرم ها، جاسوس افزارها، تبلیغ افزارها و … را قبل از اجرا شناسایی و حذف کند.
  وجود دو قابلیت ویژه در آنتی ویروس پادویش یعنی مجهز بودن به موتور تشخیص بدافزار مبتنی بر هوش مصنوعی (Artificial Intelligence Engine) و استفاده از انواع مختلف راههای یادگیری ماشین (Machine Learning-Based Detection) و در کنار آنها، امکان جداسازی فایل های سالم از بدافزار باعث شده که بتواند نمونه های جدید و نوظهور بدافزار را شناسایی کند.
  وجود روش های محافظت رفتاری (Behavior Protection) در آنتی ویروس پادویش باعث شده، این ضد ویروس ایرانی در هنگام اجرای برنامه ها فعال شده و در صورت شناسایی تهدیدات بدافزاری، بلافاصله جلوی آن را بگیرد.
 • آنتی ویروس پادویش با دارا بودن قابلیت UMP (USB Malware Protection) می‌تواند از انتقال بد افزارها توسط فلش جلوگیری کند. حتی در صورت آلودگی فلش به ویروس جدیدی که آنتی ویروس های دیگر قابلیت شناسایی آن را نداشته باشند، خطری وجود نخواهد داشت؛ چرا که آنتی ویروس پادویش براحتی آن را شناسایی می کند. گفتنی است که فلش ها یکی از روش های اصلی انتقال تعداد بالای بدافزارها هستند.
 • ضد باج ‌گیر پادویش بصورت ادغام شده همراه آنتی ویروس سازمانی پادویش نصب می‌شود و می‌تواند توسط روش های تودرتو و چندلایه خود و همچنین استفاده از تکنیک های محافظت رفتاری (یعنی اگر موتورهای تشخیص آنتی ویروس نتوانست باج افزار را تشخیص دهد، محافظت رفتاری با بررسی رفتار باج افزار، آن را شناسایی کرده و عملکرد آن را متوقف می‌کند) شبکه های سازمانی را در برابر رمزگذاری و از دست رفتن فایل ها و داده ها توسط انواع باج‌گیرهای اینترنتی محافظت کند.
   • از آنجایی که این آنتی ویروس از شبکه ابری (Cloud Protection) استفاده می‌کند، می‌تواند بصورت پردازش آنی، تمام رویدادهای بدافزاری مربوط به سطح جامعه کاربران پادویش، بدافزارهای ناشناس و همچنین رفتارهای مشکوک را تشخیص داده و از فعالیت مخرب آنها جلوگیری کند؛ علاوه بر این پاسخ مناسب را در اولین به روزرسانی برای کاربران ارائه می‌کند.
   • دیوار آتش تخصصی (Firewall) چند لایه آنتی ویروس سازمانی پادویش، از دسترسی غیرمجاز به سیستم ها جلوگیری نموده و کلیه ارتباطات مابین ورودی و خروجی های شبکه و برنامه های سازمانی را کنترل می‌نماید؛ این عملیات باعث بوجود آمدن چارچوب امنیتی جامع برای شبکه سازمانی می‌شود.
   • سیستم تشخیص و مقابله با نفوذ از طریق شبکه (IPS) پادویش برای اینکه ریسک های امنیتی را شناسایی، جلوگیری و کاهش دهد، با انواع حملات سایبری تحت شبکه مقابله کرده و از نفوذ به شبکه پیشگیری و آنها را مسدود می‌نماید؛ همچنین جهت جلوگیری از گسترش حملات، حمله کننده ها را به لیست سیاه (Black List) اضافه می‌کند.
   • بعضی کارهای کاربران، مسئولین IT هر سازمانی را می‌ترساند!
    بازدید از سایتهای خطرناک، وصل کردن فلش و موبایل آلوده به سیستم، وصل کردن کلاینت به اینترنت از طریق گوشی، جابجایی ابزارهای جانبی در سیستم های شبکه، استفاده از انواع ابزارهای اسکنر شبکه، نصب پیام رسان ها و بازیها، تلاش برای دور زدن سیاستهای سازمان و … .
    با کنسول مدیریتی آنتی ویروس سازمانی پادویش علاوه بر شناسایی بدافزار و تامین امنیت شبکه، مسئول شبکه می‌تواند سیاست ها و محدودیت های سازمان خود را در خصوص استفاده کاربران و مدیریت شبکه از سیستم ها تعیین کند.
    • کنترل وب پادویش (Web Control)
     در برخی سازمانها برای دسترسی به سایت های خطرناک، دانلود، سرگرمی، یا ایمیل و مانند آن محدودیت هایی تعریف شده است. دلیل اصلی طراحی کنترل وب پادویش، راحتی استفاده و سرعت کارکرد می‌باشد. این نوع کنترل به مدیر شبکه اجازه می‌دهد، سیاست های لازم را برای کنترل وبسایت ها بصورت لیست سیاه و لیست سفید اعمال و مدیریت کرده و گزارش های آن را مشاهده نماید.
    • کنترل ابزار پادویش (Device Control)
     قابلیت کنترل ابزار و مدیریت و پیشگیری از نشت داده های آنتی ویروس پادویش، یک بانک اطلاعاتی جامعی از انواع سخت افزارهای موجود در شبکه تهیه کرده و به مسئولین شبکه اجازه می‌دهد از متصل شدن و قطع شدن هر ابزاری باخبر شوند. همچنین پادویش امکان مسدود و محدود کردن انواع ابزارهای غیر مجاز و مجاز مانند فلش، DVD، هارد اکسترنال، گوشی موبایل، مودم و … را دارند.
    • کنترل برنامه پادویش (Application Control)
     قابلیت کنترل برنامه پادویش با ایجاد بانک اطلاعاتی به صورت خودکار، نرم افزارهای موجود در کل شبکه (هم نصب شده و هم به صورت پرتابل) به مسئولین شبکه اجازه می‌دهد تا از اجرای نرم افزارهای خاصی (مانند برنامه های آسیب پذیر یا آسیب زا، ابزارهای تست نفوذ، بازی های رایانه ای و …) در شبکه جلوگیری نمایند.
      • امنیت واقعی برای ساختار کلاینت های مجازی (VDI)
       در ساختارهای دسکتاپ مجازی (VDI) کلاینت های شبکه، به محض ورود هر کاربر، یک ماشین مجازی به وی اختصاص می‌یابد و سپس در زمان خروج، کل ماشین مجازی حذف می‌شود. در ساختارهای VDI بدلیل تجمع عملیات تمام کاربران بر روی مجموعه ای از سرورهای مرکزی و ورود و خروج زیاد ماشین های مجازی، نیاز به روش های امنیتی خاصی است. آنتی ویروس سازمانی پادویش با پشتیبانی از این ساختار مجازی، با بالا آمدن هر کلاینت مجازی، فعال شده و همچنین با ارائه امکانات محافظتی مختص خود در این محیط، قابلیت ویروس کشی سبک و سازگاری را فراهم می‌کند.
      • سامانه رصد حملات سایبری پادویش MDR
       سامانه MDR (Managed Detection And Response) پادویش بصورت رایگان و 24 ساعته حملات سایبری را برای کلیه مشتریان سازمانی رصد می‌کند که تا به امروز مانع از وقوع حملات سایبری فراوانی شده است.
      • سیستم مدیریت مرکزی و یکپارچه
       کنسول کنترل مرکزی پادویش (Padvish Management Console) کلیه کاربران یا کلاینت های یک شبکه یا سازمان حتی شبکه های بزرگ و با پراکندگی جغرافیایی بالا را با استفاده از قابلیت های خود و ساختار سلسله مراتبی مدیریت می‌کند. همچنین توانایی مدیریت رخدادهای مهم همانند شیوع غیرعادی بدافزارها در شبکه، حمله به شبکه، اتصال های غیرمجاز، برنامه های نصب شده در سیستم ها، دارایی های سخت افزاری و … را داشته و قادر به ارسال گزارش از طریق ایمیل یا سرور Syslog (System Log) و اطلاع رسانی به مدیر شبکه می‌باشد.
      آیکون نسخه corporate سازمانی پادویش

      آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Corporate

      محصول دیگری از آنتی ویروس سازمانی پادویش، نسخه Corporate است که دارای تمام قابلیت های نسخه Ultimate می‌باشد. این نسخه برای حفظ امنیت و مدیریت هر چه بیشتر کلیه اطلاعات شرکت ها، سازمان ها و کسب و کارهای دیگر، ویژگی های بیشتری را به آنها ارائه می‌دهد. این نسخه آنتی ویروس پادویش با مدیریت آسیب پذیری ها و وصله های امنیتی سازمان از مهاجمین یک قدم جلوتر خواهد بود؛ زیرا مدیریت آسیب پذیری ها و وصله های امنیتی برای کاهش خطرات تهدید کننده شبکه، فرآیند شناسایی، آنالیز، دسته بندی و ارائه راهکار حل مسائل را بصورت خودکار انجام می‌دهد.

      باید توجه داشت که بدلیل پویا بودن محیط امنیت شبکه و همیشگی بودن امکان حملات و تهدیدات سایبری جدید، مدیریت آسیب پذیری ها و وصله های امنیتی به شکل مداوم می‌باشد. در ادامه ویژگی های نسخه Corporate که در نسخه Ultimate وجود ندارد، توضیح داده می‌شود.

      آنتی‌ویروس سازمانی پادویش نسخه corporate

      مزایای آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Corporate

      • هر روز بطور مستمر آسیب پذیریهای جدیدی برای سیستم عامل‌ها اعلام می‌شود که برخی از آنها، بسیار بحرانی و حساس هستند. این آسیب پذیری‌ها به مهاجمان اجازه می‌دهند، تا بتوانند به سیستم نفوذ پیدا کرده و به دنبال دسترسی به داده‌های باارزش و ایجاد خرابکاری در سیستم عامل‌ها باشند؛ به همین دلیل یکی از وظایف روزانه مسئول شبکه، بررسی شبکه، پیدا کردن سیستمهای آسیب پذیر و نصب وصله‌ها جهت رفع نقاط ضعف می‌باشد.
       این نسخه آنتی ویروس پادویش با اسکن آسیب پذیری‌ها و وصله های امنیتی نصب نشده سیستم‌ها و گزارش آن به مسئول شبکه کمک می‌کند تا این فرآیند را هرچه سریعتر، راحت تر و دقیق تر انجام دهد. مدیریت آسیب پذیری‌ها و وصله های امنیتی سیستم عامل ها شامل موارد زیر می‌باشد:
       گزارش کلی از میزان و گستردگی آسیب پذیری‌های موجود، نوع، طبقه بندی برپایه میزان خطرناکی و مدت حیات آنها در سازمان و همچنین بررسی جزئیات وصله های نصب شده و نصب نشده.
      • آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه Corporate می‌تواند شبکه های قابل اعتماد را مدیریت کند. با فعال کردن این قابلیت، در صورتیکه کاربر، سیستم خود را به شبکه ای به جز شبکه های تعیین شده قابل اعتماد متصل کند، علاوه بر مسدود شدن راه ارتباطی شبکه کاربر، مدیر شبکه نیز در جریان آن قرار می‌گیرد.
      • از ویژگیهای برجسته دیگری که نسخه Corporate آنتی ویروس سازمانی پادویش دارد، قدرت تشخیص اتصال غیر مجاز کاربران به اینترنت است که در صورت شناسایی آن، موضوع را بعد از لاگ برداری، به مدیر شبکه گزارش می دهد.

      padvish endpoint detection and response

      آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه EDR

      با پیچیده‌تر شدن تهدیدات سایبری در کمین سازمان‌‌ها، راهکارهای رایج ضدبدافزاری کارایی لازم را در برابر بدافزارها و حملات مخرب نخواهند داشت. لذا وجود یک ابزار که بتواند این تهدیدات پنهان را پیدا کند و قدرت مقابله با آنها را به ما بدهد شدیدا احساس می‌شود. این راهکار جدید با عنوان EDR(Endpoint Response and Detection) معرفی شده است. این تکنولوژی جدید با ارائه قابلیت‌های جدید و ابزارهای کارآمدی که دارد یک امنیت یکپارچه را در نقاط پایانی به ارمغان می‌آورد. مرکز کشف و پاسخ به تهدیدات پنهان پادویش با جمع آوری لاگ‌ها و گزارشات به دست آمده از سنسورهای عمیق تعبیه شده در نقاط پایانی، یعنی جایی که تهدیدات پنهان می‌شوند؛ و ارائه ابزارهایی جهت تحلیل و کشف تهدیدات پنهان فراتر از یک محصول رایج ضدبدافزاری بوده و در واقع یک سامانه جامع جهت مقابله با تهدیدات سایبری می‌باشد.

      وظایف Padvish EDR

      • پایش
       • رصد رفتارهای مخفی و فعالیت‌های مشکوک
       • نمای کلی از هشدارها با کمک داشبوردها و نمایه های گرافیکی
      • تحلیل
       • تجربه و تحلیل هشدارها توسط متخصصین
       • تشخیص بهتر با کمک موتور حملات هشدار حملات
       • کمک به کارشناس جت شناسایی تهدیدات ناشناخته توسط شکار تهدیدات
      • عکس العمل
       • پاسخ مناسب به رویدادهای امنیتی در زمان واقعی
      آنتی ویروس پادویش نسخه EDR

      ویژگی‌های قدرتمند Padvish EDR

      ضد بدافزار: این ابزار به کمک موتور شناسایی بدافزارها ، امضا و یادگیری ماشین است. همچنین با بروزرسانی‌های روزانه‌ و مدل هوش مصنوعی قادر به شناسایی بدافزارهای ناشناخته می‌باشد.

      رفتار شناسی: تشخیص رفتارهای مشکوک به کمک سایر بخش‌ها

      اسکن حافظه: شناسایی بدافزارهای بارگزاری شده در حافظه.

      یادگیری ماشین: شناسایی کدهای بدافزارها و استفاده از آنها در تشخیص‌های بعدی.

      همبستگی: همبستگی تمام لایه‌ها برای کمک به تشخیص در عمق.

      سندباکس: این ماژول برای تحلیل بدافزار و تشخیص کامل تهدید استفاده می‌شود.

      IPS: کنترل و نظارت دقیق بر تمام ترافیک‌های واردشونده و خارج شونده شبکه و تشخیص هر گونه ترافیک مشکوک.

      MultiAV: استفاده از انتی ویروس‌های متنوع برای شناسایی سریعتر.

      فایل آنالیز: وظیفه این ماژول تحلیل فایل‌ها و طبقه بندی آنها می‌باشد.

      مزایای Padvish EDR

      1. تمرکز بر روی رخدادهای مشکوک.
      2. داشبورد منحصر بفرد برای آنالیز داده‌های جمع آوری شده
      3. کشف تهدیدات ناشناخته
      4. هشدار برخط در زمان تشخیص رفتار ناشناخته
      5. تشخیص دلیل و محل اصلی شروع نفوذ
      6. تشخیص تمام نقاط پایانی متاثر در حمله صورت گرفته
      7. آنالیز ابعاد محتلف حمله و انتخاب بهترین واکنش متناسب با شرایط
      8. محفوظ کردن نقاط پایانی متاثر در لحظه حمله
      9. قرنطینه کردن فایل مخرب و پاکسازی کامل آن از سیستم‌ها.
      padvish managed detection and response

      آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه MDR

      مرکز کشف و پاسخ به تهدیدات سایبری (Managed Detection and Response) با هدف تشخیص و مقابله به تهدیدات روزافزون و حملات سایبری مانند وقایع هک و نفوذ، آلودگی به تهدیدات پیشرفته پایدار و حملات هدفمند در سطح سازمان‌های کشور راه‌اندازی شده‌است.

      این تکنولوژی بر پایه اطلاعاتی که توسط محصولات پادویش در نقاط پایانی در سراسر کشور جمع آوری می‌شود، می‌تواند به کمک تگ گذاری، هشدار به موقع و داده‌نمایی از حملات سایبری جلوگیری کند. برخلاف EDR که نیاز به وجود یک تیم متخصص SOC بوده و مرکز کشف و پاسخ به تهدیدها باید داخل سازمان باشد، تکنولوژی MDR به صورت ابری بوده و می‌تواند در صورت اتصال سرور تحت مدیریت پادویش و نقاط پایانی به مرکز MDR  پادویش امنیت قوی‌تری را تجربه کنید. در مرکز MDR پادویش یک تیم متشکل از متخصصین شبکه به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته نظارت کامل بر شبکه شما دارند و از حملات سایبری جلوگیری میکنند.

      هدف این مرکز تشخیص نفوذ به شبکه سازمان ها و کشف تهدیدات پیشرفته در مراحل اولیه، و پیش از وقوع یک حمله سایبری و تبعات ناخوشایند آن می‌باشد. حیطه نظارت این مرکز شامل تمامی کلاینت‌های سازمانی پادویش می‌شود که متصل به کنسول سازمانی پاویش بوده و به شبکه ابری پادویش داشته باشند.

      مشخصات و قابلیت‌های فنی MDR

      • اتصال و تجمیع رخدادهای کلیه کنسول‌های مدیریتی نسخه‌های سازمانی پادویش در کشور
      • تک‌گذاری اطلاعات دریافتی بر حسب سازمان، سرور و موقعیت جغرافیایی
      • تولید هشدارهای امنیتی هک و نفوذ
      • تیم رصد خبره و متخصص با تجربه بررسی حملات سایبری اخیر در کشور

      زیرساخت فنی مرکز کشف و پاسخ به تهدیدات سایبری دارای دو معماری متفاوت ابری و اختصاصی می‌باشد. در معماری ابری( MDR Optimum) تمامی مولفه‌های سرویس مانند ذخیره و پردازش لاگ‌ها توسط سرویس ابری شرکت امن پرداز فراهم می‌گردد و نیازی به راه اندازی سرور جداگانه به جز سرور مدیریت مرکزی پادویش PMS نمی‌باشد.

      معماری اختصاصی (MDR Expert) با توجه به عمق نفوذ بالاتر سنسورها و حجم بالاتر لاگ‌های جمع‌آوری و پردازش شده لازم است که نسخه EDR Expert پادویش در سازمان مستقر گردد که نیازمند سرورهای مجزا می‌باشد.

      آنتی ویروس پادویش نسخه MDR

      مزایای Padvish MDR

      • محافظت از اطلاعات سازمان
      • تشخیص رفتارهای مشکوک در شبکه و بدافزارها
      • جلوگیری از حملات سایبری سازمان یافته و هدفمند
      • هشدارهای لازم و به موقع در زمان تهدید
      • نظارت 24 ساعت  7 روز هفته
      • بدون نیاز به وجود تیم متخصص SOC

      جهت آشنایی بیشتر با محصولات EDR و MDR پادویش، مقاله معرفی Padvish EDR و Padvish MDR را مطالعه کنید.

      آیکون نسخه anticrypto سازمانی پادویش

      ضد باج‌گیر سازمانی پادویش (AntiCrypto)

      باج افزار یا ویروس باجگیر نوعی بدافزار است که بعد از نفوذ به سیستم، اطلاعات و فایل های مهم کاربران مانند فیلم، عکس، مقالات و … را به شکل غیرقابل برگشت با بروزترین الگوریتم ها، رمزگذاری کرده و برای شکستن رمز و استفاده اطلاعات، درخواست باج می‌کند. وجود یک آنتی ویروس خوب یا حتی بهترین آنتی ویروس نمی‌تواند بطور کامل شما را در برابر حملات باج افزاری محافظت کند، پس چه راهکاری مناسب است؟

      ضد باجگیر سازمانی پادویش برنامه کاملا جدا از آنتی‌ویروس است و می‌تواند همراه با سایر برنامه های ضد ویروس نصب شود. ضد باج گیر پادویش با استفاده از قابلیت های چند لایه و روش های تشخیص رفتار خود، شبکه های سازمانی را در برابر رمزگذاری و از دست رفتن فایل ها و داده ها توسط انواع باج‌گیرها محافظت می‌کند. همچنین قادر به مدیریت کلیه ضد باجگیر های نصب شده سازمان و مشاهده و ارسال گزارشات و اطلاع رسانی به مدیر شبکه می‌باشد.  

      قابلیت های ضد باج‌ گیر پادویش

      • ‫امکان ضد باج‌ گیری تخصصی با بهره مندی از فناوری رفتارشناسی
      • امکان تشخیص و اعلام آلودگی همزمان به چند باج‌گیر با سرعتی بسیار بالاتر‬‬‬‬‬‬‬
      • امکان تعریف درجه حساسیت ضد باجگیر
      • توانایی فعال سازی ضد باج‌ گیر بصورت آنلاین و آفلاین
      • قابلیت محافظت از فایل های مختلف کاربران در مواجهه با باج‌‌گیران و صدمه دیدن فایل ها با استفاده از 4 لایه امنیتی زیر:
        • لایه محافظت اطلاعات (Tamper Protection)
         این لایه در ضد باج گیر سازمانی پادویش، نخستین لایه ای است که نقش محافظتی داشته و بلافاصله بعد از تلاش برای قرار دادن رمز توسط باج افزار روی فایل های شما وارد عمل می‌شود. این لایه، درست بعد از نصب برنامه ضد باج گیر، در سیستم فعال می‌شود و به هیچگونه آپدیت روزانه ای نیاز ندارد.
          • لایه داده بان (Data Cop)
           بعد از لایه محافظت اطلاعات، لایه داده بان دومین لایه دفاعی است که شامل یک سری بکاپهای با حجم کم و سریع از داده ها و اطلاعات کاربران می‌باشد. این لایه علاوه بر اینکه بطور مرتب دو بار در روز، عمل سریع پشتیبان گیری را بصورت VSS و با مصرف حجم بسیار کمی از هر درایو انجام می‌دهد، مانع از حذف این فایل های پشتیبان در برابر حملات بدافزاری نیز می‌شود.
            • لایه محافظت از MBR
             بعد از لایه داده بان، لایه محافظت از MBR (Master Boot Record) سیستم قرار دارد. با وجود این لایه، اطلاعات و داده های سیستم کامپیوتر پیش از رمزگذاری توسط باج گیرهای خاص و قبل از خاموشی سیستم محافظت می‌شوند. شایان ذکر است، باج افزارهایی وجود دارند که می‌توانند MBR سیستم را آلوده و تغییر دهند که این لایه محافظتی مانع از این کار می‌شود.
              • لایه طعمه گذاری (Baiting)
               تکنیک طعمه گذاری در آخرین قسمت لایه امنیتی ضد باج گیر پادویش استفاده می‌شود. در صورتیکه باج افزاری بتواند از سه لایه قبلی عبور کند، بطور حتم در دام این لایه خواهد افتاد. نحوه کارکرد این لایه اینگونه است که فایل های طعمه ای را در قسمت های مختلف فولدرها یا فایل های شما قرار می‌دهد و از آنجایی که نام این طعمه ها پیوسته تغییر می‌کند، بنابراین حتی باج گیرهای بسیار پیشرفته نیز نمی‌توانند این تغییر نام طعمه ها را تشخیص دهند؛ در نتیجه حتما در دام این لایه از ضد باج گیر پادویش گرفتار خواهند شد.
             آیکون نسخه درگاه ایمیل سازمانی پادویش

             محافظ درگاه ایمیل پادویش Mail Gateway

             ارزش و اهمیت پست الکترونیک برای برقراری ارتباط مابین مشاغل، شرکت ها و سازمان ها، موجب گردیده که ایمیل از اهداف اصلی در حملات سایبری باشد. دنیای اینترنت امروزی مملو از هرزنامه ها و ایمیل هایی است که با انواع مختلف بد افزارها آلوده شده اند.

             هر ساله، حملاتی مانند فیشینگ که در گروه حملات مهندسی اجتماعی قرار می‌گیرد و اطلاعات هویتی کاربران را به سرقت می‌برد، تبلیغات ساختگی و بیهوده، ایمیل های آلوده به بدافزارها و سایر موارد دیگر، خسارات فراوانی را به سازمان ها تحمیل می‌کند. همچنین آلوده شدن سیستم‌ های کاربران به بدافزارهایی که می‌توانند حجم زیادی از ایمیل های ناخواسته را ارسال ‌کنند، باعث می‌شوند سرور ایمیل سازمان به لیست های سیاه اسپم اضافه شده و موجب اسپم شناخته شدن و یا بلوکه شدن کامل ایمیل ‌های رسمی آن سازمان شود.

             محافظ درگاه ایمیل پادویش، راهکاری قدرتمند، کارآمد و مجهز به حفاظت چند لایه در برابر هجوم آسیب هایی است که از طریق ایمیل انجام می‌شود. محافظ درگاه ایمیل پادویش، می‌تواند فضان امنی برای نامه نگاری های اینترنتی سازمان ها فراهم کند؛ چراکه قادر است با فیلترینگ ایمیل های ورودی به سازمان، ایمیل های آلوده به بد افزار را تشخیص داده و آنها را مسدود نماید.

             درگاه ایمیل سازمانی پادویش

             ویژگی های محافظ درگاه ایمیل پادویش

             • بررسی و کنترل ایمیل های ورودی و خروجی
             • شناسایی و برطرف کردن کدهای تخریبی
             • پویش (اسکن) پیوست های ایمیل به جهت شناسایی بدافزارها و قرنطینه نمودن فایل های آلوده
             • توانایی مقابله با حملات فیشینگ و روش های ترغیب و فریب کاربر
             • جلوگیری از ارسال و دریافت فایل‌های خطرناک و مشکوک به بدافزار
             • محافظت درگاه ایمیل در برابر باج افزارها
             • شناسایی کدهای HTML مشکوک و خطرناک درون متن ایمیل و امکان رفع آنها 
             • تشخیص ایمیل های اسپم و توانایی قرنطینه کردن آنها
             • شناسایی وب‌ باگ های تبلیغاتی و رفع تهدیدات آنها

             سایر فناوری های موجود در محافظ درگاه ایمیل پادویش

             • قدرت تشخیص بدافزارهایی مانند باج‌افزارها، تروجان‌ها، ویروس‌ها، ماینرها، کرم‌ها و …
             • شناخت بدافزارهای جدید مبتنی بر تکنولوژی هوش مصنوعی 
             • توانایی شناخت بدافزارهای چند ریختی یا Polymorphic Malware
             • مجهز شده با چندین آنپکر (Unpacking) مخصوص پادویش برای رمزگشایی بدافزارها
             • پویش‌گرهای ویژه برای انواع فایل های آفیس، اسکریپت و اجرایی 
             • امکان شبیه سازی اجرا و شناسایی بدافزارهای پنهان 
             • بروزرسانی مستمر و مداوم پایگاه تشخیص بدافزار
              آیکون نسخه AM سازمانی پادویش

              آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه AM

              آنتی ویروس پادویش نسخه AM، بصورت دو نسخه Ultimate-AM و Corporate-AM قابل عرضه می‌باشد، که دارای تمام ویژگی های نسخه های Ultimate و Corporate است. این نسخه از پادویش علاوه بر امکان استفاده از آنتی ویروس و همچنین تامین حفاظت اطلاعات سازمان ها، امکان مدیریت دارایی ها و منابع سازمان (Asset Management) نیز وجود دارد.

              پادویش نسخه AM از ویژگی مدیریت پیکربندی (CMDB) بهره مند است که برای اسکن دارایی ها و تغییرات آنها، تخصیص دارایی ها، ارائه گزارشات آماری، چرخه عمر و محاسبه هزینه ها استفاده می‌شود. ویژگی بارز این نسخه آن است که اگر Agent آنتی ویروس سازمانی پادویش را در ساختار سازمانی مستقر نموده اید، دیگر برای استفاده از نسخه AM نیازی به Agent جداگانه و مجزا نخواهید داشت. از ویژگیهای دیگر این نسخه این است که دارای کنسول یکپارچه مدیریت پیکربندی IT تحت وب نیز می‌باشد.

              آنتی ویروس پادویش نسخه Asset Management

              مزایای آنتی ویروس پادویش نسخه AM

              اسکن اتوماتیک شبکه سازمانی

              • نسخه AM آنتی ویروس سازمانی پادویش، کلیه بخش های سیستم، سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و تنظیمات آن را بصورت خودکار اسکن می‌کند.
              • از تجهیزات شبکه همانند روتر، سوئیچ و تجهیزات مبتنی برSNMP به شکل اتوماتیک اسکن می‌نماید.
              • با کمک Custom SNMP Agent اقدام به شناسایی سیستم های لینوکسی می‌کند.
              • دقت بالایی در شناخت برند، مدل و جزئیات قطعات متنوع سیستم ها دارد.
              • در زمان بندی های مختلف اقدام به بروزرسانی اتوماتیک اطلاعات شبکه می‌نماید.
              • کلیه اطلاعات دارایی های IT را در ساختار طبقه بندی شده سازمان، تجمیع و گردآوری می‌کند.

              بررسی اتوماتیک تغییر و تحولات شبکه

              • قابلیت تشخیص هر نوع تغییری در بخش سخت افزاری و نرم افزاری سیستم ها را دارد.
              • حذف یا اضافه کردن دارایی های جدید به شبکه موجود امکان پذیر است.
              • توانایی تشخیص همزمان تغییرات انجام شده در سیستم ها را دارا می‌باشد.
              • قابلیت رد یا تایید تغییرات کشف شده را داشته و از تغییرات مدیریت نشده گزارش گیری می‌کند.

               دارای کنسول یکپارچه مدیریت پیکربندی IT (تحت Web)

               • دارای داشبوردهای تجمیعی برای مدیریت و گزارش گیری از دارایی های IT
               • اختصاص دادن دارایی ها به واحدها، افراد و مجموعه های سازمانی
               • انواع گزارش گیری از آمار دارایی های IT و جزئیات آنها
               • ایجاد دسته بندی برای دارایی ها و تگ‌گذاری امنیتی آنها
               • امکان اضافه کردن دارایی های جانبی به دارایی های اصلی همانند، پرینتر، مانیتور و …

                 کنسولی یکپارچه برای مدیریت انبار IT (تحت Web)

                 • هماهنگی کامل در فرآیند تحویل و ترخیص دارایی ها به افراد و واحدهای سازمان
                 • قابلیت برآورد هزینه های مصرفی نظیر قطعات، Cartridge ،DVD و غیره 
                 • محاسبه دارایی های سرمایه ای همانند پرینتر، Case و …
                 • امکان محاسبه هزینه های صرف شده برای تعمیرات و تغییرات دارایی های IT
                 • مدیریت دقیق و ثبت تغییراتِ موجودی دارایی های IT در انبار
                    آیکون نسخه SD سازمانی پادویش

                    آنتی ویروس پادویش نسخه SD

                    آنتی ویروس سازمانی پادویش نسخه SD نیز بصورت دو نسخه Ultimate-SD و Corporate-SD قابل عرضه می‌باشد، که دارای تمام ویژگی های نسخه های Ultimate و Corporate است. نسخه SD پادویش، ابزاری چند منظوره است که علاوه بر حفاظت از اطلاعات سازمان ها و امکان مدیریت منابع و دارایی ها، مدیریت فرآیند های پشتیبانی (Service Desk) را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این نسخه در مقایسه با نوع AM، محصول کامل‌تری بوده و قابلیت های بیشتری دارد.

                    این نسخه پادویش علاوه بر دارا بودن ویژگی مدیریت پیکربندی (CMDB) که شامل اسکن دارایی ها و تغییرات آنها، تخصیص دارایی ها، ارائه گزارشات آماری، چرخه عمر و محاسبه هزینه ها است، دارای سامانه ITSM و مدیریت دانش می‌باشد که از ویژگی های سامانه تیکتینگ، موتور ارجاعات هوشمند، درخت خدمات، چارت سازمانی و رضایت سنجی از کاربران برخوردار است. البته قابل ذکر است که همانند نسخه AM، می‌توان از همان Agent بکار رفته برای آنتی ویروس، در نصب این محصول نیز استفاده کرد. همچنین این نسخه دارای کنسول مدیریتی و کنسول یکپارچه تیکتینگ تحت وب و کنسول مدیریت دانش تحت وب می‌باشد.

                        آنتی ویروس پادویش نسخه Service Desk

                        مزایای آنتی ویروس پادویش نسخه SD

                        دارای کنسول مدیریتی میز خدمت

                        • امکان تعریف چارت سازمانی پشتیبانی و کاربران
                        • امکان تعریف لیست درخت خدمات و درخواست های تیکتی
                        • امکان تعریف کارشناسان و تیم های پشتیبانی و پیمانکاران
                        • امکان تعیین قوانین، متدها و SLA های پشتیبانی
                        • تعیین سطوح سلسله مراتبی برای تایید تیکت ها
                        • ارتباط با سامانه های سازمانی و اکتیو دایرکتوری جهت استخراج اطلاعات پایه

                            دارای کنسول یکپارچه تیکتینگ (داشبورد تحت وب)

                            • حذف کلیه فرآیندهای کاغذی در سازمان و گرفتن تاییدیه های مربوطه بصورت الکترونیکی
                            • ثبت درخواست تیکت ها در حداقل زمان و به شکل راحت و سریع توسط تمام کاربران و وظایف تعیین شده
                            • بهره مندی از موتور ارجاعات هوشمند با دستورالعمل های متنوع با هدف کاهش زمان ارجاع
                            • بررسی سرعت خدمات رسانی با بهره گیری از SLA های زمانی 
                            • بکارگرفتن میز خدمات مرکزی و الگوی تماس جهت مشتریان بزرگ 
                            • استفاده از ساختاری خاص (توزیع شده پشتیبانی) برای مشتریان در سطح کل کشور با پراکندگی بالا
                            • امکان گزارش گیری از چگونگی و میزان کمیت و کیفیت پشتیبانی تیکت ها 
                            • دسترسی و ارتباط با ایمیل و پیامک به منظور اطلاع رسانی 
                            • امکان رضایت سنجی کاربران در خدمات انجام شده
                            • انضمام ورود کاربران با Active Directory و سایر سامانه های احراز هویت یکپارچه (SSO)

                                 دارای کنسول مدیریت دانش (داشبورد تحت وب)

                                 کنسول مدیریت دانش، طبقه بندی مقالات، مطالب و راه حل‌های ارائه شده را مطابق با درخواست ها و درخت رویداد Event Tree امکان پذیر نموده و فرصت جستجویی آسان براساس کلمه کلیدی و متن فراهم می‌کند. در این کنسول می‌توانید از فایل های پیوست و تصاویر استفاده کرده و برای ارتقاء سطح دانش و علمی کاربران و تجربیات کارشناسان موفق اقدام کنید. همچنین می‌توانید راه حل هایی با توجه به مشکلات کاربران، معرفی نمایید.

                                 سفارش نسخه موردنظر آنتی ویروس سازمانی پادویش

                                 جهت سفارش و خرید آنتی ویروس سازمانی پادویش می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید.