لوگوی ارتباط افزار افق
بستن

آنتی ویروس

آنتی ویروس چیست؟

امروزه در دنیای فناوری اطلاعات کدها یا برنامه های مخربی وجود دارند که به عنوان بدافزار شناخته می‌شوند و روزانه در حال تولید و گسترش می‌باشند. بصورت کلی انواع بد افزارها را می‌توان به ویروس ها، کرم ها، تروجان ها، باج افزار ها، جاسوس افزار ها، ابزار هک، روت کیت ها و … تقسیم بندی نمود. این عوامل قادرند بدون اطلاع کاربران به کامپیوترها منتقل شده و سیستم ها را آلوده کنند. آلودگی ناشی از بد افزار می‌تواند کنترل و مدیریت اطلاعات را مختل کرده و اطلاعات را از دسترس شما خارج نماید یا به سرقت ببرد؛ حتی به اسناد، تصاویر، ایمیل ها و سایر داده های شما صدمات جبران ناپذیری وارد نماید.

همانگونه که می‌دانید امروزه توسعه و گسترش سیستم های کامپیوتری موجب گردیده تا برای دریافت یا انتقال اطلاعات علاوه بر شبکه های اینترنتی از تجهیزاتی همانند کارت حافظه و فلش مموری به طور فزاینده ای استفاده گردد. نکته قابل توجه اینکه با وجود مبادله راحت و سریع اطلاعات، امکان انتقال ویروس ها نیز وجود دارد که می‌توانند سبب آسیب و تخریب اطلاعات شما شوند. حال راهکار چیست؟ 

متخصصان امنیت فناوری اطلاعات، راهکارهای مختلفی برای مقابله با چالش های فوق ارائه داده اند؛ اما استفاده از انواع آنتی ویروس یکی از کاربردی ترین و رایج ترین روش ها می‌باشد. آنتی ویروس ها از نرم افزارهای اصلی در حفظ امنیت و عدم دسترسی بدافزارها به اطلاعات مهم سازمانی یا شخصی می‌باشند و معمولا در دو نسخه سازمانی و خانگی ارائه گردیده است که هر کدام کاربردی خاص دارند. نسخه خانگی روی هر سیستم جداگانه نصب شده و تنظیمات مربوط به آن بطور مستقل انجام می‌گیرد. در امان نگهداشتن داده ها و اطلاعات از تهدیدات سایبری و هکرها کاری دشوار است و نیازمند اقدامات امنیتی مختلف از جمله استفاده از آنتی ویروس یا برنامه ضد ویروس می‌باشد.

آنتی ویروس چیست

معیارهای لازم برای انتخاب و خرید آنتی ویروس قوی!

  • همواره توصیه می‌شود، محصول خریداری شده باید اورجینال و اصل باشد؛ بخصوص در مورد نرم افزارها (همانند ویروس کش ها) که امکان کرک کردن آنها وجود دارد. در غیر این صورت شما براحتی کلیه اطلاعات مهم خود را در دسترس افراد ناشناس قرار داده اید.
  • توجه داشته باشید آنتی ویروس انتخابی شما باید از موتور جستجوی قدرتمندی برخوردار باشد تا عملیات شناسایی بدافزارها به بهترین شکل انجام گیرد.
  • خرید از شرکت های معتبر و مطمئن از بروز مسائل و مشکلات بعدی جلوگیری می‌کند؛ چراکه اینگونه شرکت ها دارای خدمات پس از فروش مناسب بوده و بصورت تلفنی یا آنلاین نرم افزارهای خود را پشتیبانی می‌کنند.
  • اگر شما از رایانه بصورت ابتدایی و برای کارهای روزمره استفاده می‌کنید، نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای نسخه پیشرفته آنتی ویروس ندارید و می‌توانید از نوع ساده تر آن استفاده کنید؛ اما در غیر این صورت لازم است تا نمونه های کامل این نرم افزارها را که دارای امکانات بیشتری بوده و قدرت بالایی در محافظت از اطلاعات دارند، انتخاب کنید.
  • یک ویروس کش قوی و کارآمد باید توانایی پشتیبانی از مشتریان خود را در قبال هزینه پرداختی بطور کامل داشته باشد. لازم است با وجود تحریم ها، این مورد مد نظر قرار گیرد؛ به عنوان نمونه ویروس کشی نخرید که نتواند به IP های کشور ما خدمات ارائه دهد.
  • نکته قابل توجه بعدی این است که لایسنس آنتی ویروس خریداری شده، قابلیت استفاده روی کلیه دستگاه ها یا پلت فرم ها را داشته یا اصطلاحاً Multi Device باشد. این مدل از لایسنس ها می‌توانند نرم افزار ویروس یاب سیستم عامل ویندوز، اندروید و لینوکس را فعال کنند. در این میان تنها دغدغه شما در هنگام تهیه نرم افزار، تعداد دستگاه ها خواهد بود.
  • برای خرید آنتی ویروس، از شرکت ها یا نمایندگی های معتبر اقدام کنید؛ زیرا اینگونه مراکز هرگز اعتبار خود را زیر سوال نبرده و بهترین خدمات و امکانات را برای مشتریان فراهم می‌کنند. همچنین امکان تقلب و فروش لایسنس های قدیمی بجای نوع جدید نیز وجود نخواهد داشت.
  • در انتخاب برنامه ضد ویروس به تاییدیه و نتایج آزمایشگاهی آن دقت داشته باشید؛ زیرا این نرم افزارها برای اعتبارسنجی و تعیین کیفیت توسط مراکز تحقیقاتی تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

آنتی ویروس های گروه افق

شرکت ارتباط افزار افق، فعالیت خود را نزدیک دو دهه در زمینه خدمات تخصصی فناوری اطلاعات آغاز کرده است. با پیشرفت و توسعه فعالیت، شرکت اقدام به تاسیس واحد شبکه و امنیت شبکه نمود. این واحد با مشتریان مختلف همکاری نموده و آنتی ویروس های مختلفی برحسب نیاز ارائه داده است. در حال حاضر محصولات شرکت های PADVISH و KASPERSKY حسب نیاز، به مشتریان با لایسنس اورجینال قابل ارائه می‌باشد. هر یک از این محصولات در دو نسخه خانگی و سازمانی قابل تهیه هستند.

پادویش، نرم افزار ایرانی است که دارای امکانات متنوع و بسیار کارآمد است. آنتی ویروس پادویش دارای گواهینامه AV-TEST از کشور آلمان، گواهی ارزیابی امنیتی از سازمان فناوری اطلاعات و گواهینامه تایید فنی از شورای عالی انفورماتیک برای اطمینان خاطر مشتریان محترم می‌باشد. آنتی ویروس کسپرسکی یک نرم افزار امنیت سایبری بین المللی می‌باشد و این محصول به گزارش آزمایشگاه AV-TEST، در میان آنتی ویروس ها از حداکثر فاکتور حفاظتی برخوردار است. در ادامه شما با کلیک روی آیکون مربوط به آنتی ویروس موردنظر خواهید توانست در مورد ویژگی‌ها، انواع نسخه های عرضه شده، نحوه فروش و سایر موارد، اطلاعات بیشتری بدست آورید.